Implantologia

To dziedzina stomatologii, z której licznych zalet korzysta coraz więcej pacjentów w Polsce i na świecie. Implant jest najnowocześniejszą metodą uzupełnienia brakującego zęba. Jest on nowym korzeniem, który zostaje wprowadzony w miejsce po usuniętym zębie.

Implanty wykonane są z tytanu. Materiał ten traktowany jest przez organizm jak własna kość i zrasta się z nim (po kilku miesiącach) równie trwale jak zrastają się złamane części kości. Po wygojeniu się implantu możemy przystąpić do wykonania odbudowy protetycznej opartej na implancie, którą może być korona, most lub proteza.

Implanty mają tą przewagę nad tradycyjnymi mostami i protezami, że nie ma potrzeby szlifowania zdrowych sąsiednich zębów. Wyglądają i funkcjonują jak prawdziwe zęby. Są bardzo trwałe i przy prawidłowej higienie, jeżeli stan zdrowia pacjenta nie ulega zmianie mogą służyć do końca życia.

Zabieg implantacji wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym co sprawia, że jest w pełni bezbolesny.
Obecnie praktycznie nie ma przeciwwskazań do wprowadzenia implantów.

implanty


W przypadku takich chorób jak cukrzyca (tylko nie uregulowana), choroby krwi, kości, choroby reumatyczne niezbędna może być konsultacja ze specjalistą.

Jednak aby leczenie implantologiczne mogło przebiegać w prawidłowy sposób, konieczna jest wizyta konsultacyjna, podczas której wykonuje się zdjęcie pan tomograficzne. Możecie je Państwo wykonać na miejscu w gabinecie Dentica. Na jego podstawie możemy zaplanować gdzie i jakie implanty zostaną umieszczone u pacjenta. Na tej wizycie lekarz koniecznie musi zapoznać się ze stanem ogólnym zdrowia pacjenta.

implantologia